Om GoMore

Vi hjælper danskerne med at arrangere sjov og miljøvenlig transport via samkørsel og privat biludlejning.

GoMore blev startet af Matias Møl Dalsgaard og Søren Riis i 2005 mens de studerede filosofi i Tyskland. Sitet blev hurtigt Danmarks førende portal for samkørsel, og eksisterede i en årrække som fritidsprojekt.

I 2011 indgik Lasse Gejl og Jacob Tjørnholm som partnere, og gomore.dk blev relanceret på ny teknologi. I 2013 investerede bl.a. Jesper Buch i GoMore, og teamet gik fuld tid.

Vi holder til på:
Kompagnistræde 20C, 3. sal
1208 København K.
Danmark
CVR: 35865497

Customer Care

Mette Wind Meyhoff Mette Wind Meyhoff Customer Care Manager mette@gomore.com
Caroline Boisen-Thøgersen Caroline Boisen-Thøgersen Customer Care Team Leader caroline@gomore.com
Andreas Bjørn Thomsen Andreas Bjørn Thomsen Customer Care support@gomore.dk
Clara Oxholm Clara Oxholm Customer Care support@gomore.dk
Magnus Dalsgaard Magnus Dalsgaard Customer Care support@gomore.dk
Malte Cats-Abildgaard Malte Cats-Abildgaard Customer Care support@gomore.dk
Viktor Panjeskovic Viktor Panjeskovic Customer Care support@gomore.dk
Frederik Kibsgaard Frederik Kibsgaard Customer Care support@gomore.dk

Customer experience

Jonas Nørgaard Jonas Nørgaard Team Leader norgaard@gomore.com
Frederik Hedelund Frederik Hedelund Customer Experience experience@gomore.dk
Julia Levy Julia Levy Customer Experience experience@gomore.dk
Sofie Skovsgaard Mogensen Sofie Skovsgaard Mogensen Customer Experience experience@gomore.dk
Viktor Restofte Viktor Restofte Customer Experience experience@gomore.dk

Marketing

Mikkel Marius Winther Mikkel Marius Winther CMO mikkel@gomore.com
Anna Abramishvili Anna Abramishvili Online Marketing Manager anna@gomore.com
Per Lyhne Løkkegaard Per Lyhne Løkkegaard Digital Designer per@gomore.com
Sonja Furu Sonja Furu Communication Intern
Stina Amnebjerg Stina Amnebjerg Market Assistant SE stina@gomore.com
Astrid Rynning Astrid Rynning Market Assistant NO astrid@gomore.com

Produktudvikling

Frederik Nellemann Frederik Nellemann Product Owner frederik@gomore.com
Alexander Varney Alexander Varney Product Designer
Benjamin Ottensten Benjamin Ottensten Product Designer
Danni Stjernegård Danni Stjernegård iOS Developer
Helder Almeida Helder Almeida Product Designer
Jacob Tjørnholm Jacob Tjørnholm Rails/Clojure Developer jacob@gomore.com
Jesper Kjeldgaard Jesper Kjeldgaard Android Developer
Simon Carstensen Simon Carstensen Frontend Developer
Sylvain Fay-Châtelard Sylvain Fay-Châtelard iOS Developer
Thomas Kristensen Thomas Kristensen Rails/Clojure Developer

Administration

Matias Møl Dalsgaard Matias Møl Dalsgaard CEO / Co-Founder
Søren Riis Søren Riis Co-Founder
Ann Boström Ann Boström Market Manager SE ann@gomore.com
Åsmund Hogstad Åsmund Hogstad Market Manager NO aasmund@gomore.com
Gunhild Zacher Tibu Gunhild Zacher Tibu Executive Assistant gunhild@gomore.com
Lukas Paulikas Lukas Paulikas Financial Controller
Maria Sølvtofte Maria Sølvtofte Office Assistant
Din browser er forældet

Opdatér din browser for at se websitet korrekt Opdatér min browser nu

×