Om GoMore

Vi hjælper danskerne med at arrangere sjov og miljøvenlig transport via samkørsel og privat biludlejning.

GoMore blev startet af Matias Møl Dalsgaard og Søren Riis i 2005 mens de studerede filosofi i Tyskland. Sitet blev hurtigt Danmarks førende portal for samkørsel, og eksisterede i en årrække som fritidsprojekt.

I 2011 indgik Lasse Gejl og Jacob Tjørnholm som partnere, og gomore.dk blev relanceret på ny teknologi. I 2013 investerede bl.a. Jesper Buch i GoMore, og teamet gik fuld tid.

Vi holder til på:
Kompagnistræde 20C, 3. sal
1208 København K.
Danmark
CVR: 35865497

Customer Experience

Josephine Josephine Ahlefeldt-Laurvig Customer Experience Manager josephine@gomore.com
Frederik Frederik Kibsgaard Customer Care Manager kibsgaard@gomore.com
Jonas Jonas Nørgaard Customer Experience Team Leader norgaard@gomore.com
Magnus Magnus Leasing Specialist magnus@gomore.com
Emil Emil Customer Care support@gomore.dk
Marcus Marcus Customer Care support@gomore.dk
Sofie Sofie Customer Care support@gomore.dk
Emma Emma Customer Experience experience@gomore.dk
Filippa Filippa Customer Experience support@gomore.dk
Ida Ida Customer Experience experience@gomore.dk
Nikolaj Nikolaj Customer Experience experience@gomore.dk
Viktor Viktor Customer Experience experience@gomore.dk
Søren Søren Sales Assistant soren.fantini@gomore.com

Marketing

Anna Anna Abramishvili Online Marketing Manager anna@gomore.com
Tobias Tobias Frandsen Thorup Media Manager tobias@gomore.com
Sigrid Sigrid Bryndorf Communications Assistant sigrid@gomore.com

Produktudvikling

Frederik Frederik Nellemann Chief Product Officer (CPO) frederik@gomore.com
Alexander Alexander Varney Product Designer
Benjamin Benjamin Ottensten Product Designer
Danni Danni Stjernegård iOS Developer
Jacob Jacob Tjørnholm Rails/Clojure Developer jacob@gomore.com
Juan Juan Ramón González Android Developer
Rémi Rémi Gattaz DevOps
Sylvain Sylvain Fay-Châtelard iOS Developer
Thomas Thomas Kristensen Rails/Clojure Developer
Tom Tom Kile Hartshorn Head of Design
Michael Michael Skiba iOS Developer

Administration

Matias Matias Møl Dalsgaard CEO / Co-Founder
Søren Søren Riis Co-Founder
Thomas Thomas Christensen Chief Commercial Officer
Klara Klara Bergkvist Market Manager Norway & Sweden klara@gomore.com
Lukas Lukas Paulikas Financial Manager
Maria Maria Sølvtofte Office Assistant
Johannes Johannes Bertoft Market Assistant
Stina Stina Amnebjerg Market Assistant
Jeppe Jeppe Tranekær Nielsen Business development intern
Din browser er forældet

Opdatér din browser for at se websitet korrekt Opdatér min browser nu

×