Om GoMore

Vi hjælper danskerne med at arrangere sjov og miljøvenlig transport via samkørsel og privat biludlejning.

GoMore blev startet af Matias Møl Dalsgaard og Søren Riis i 2005 mens de studerede filosofi i Tyskland. Sitet blev hurtigt Danmarks førende portal for samkørsel, og eksisterede i en årrække som fritidsprojekt.

I 2011 indgik Lasse Gejl og Jacob Tjørnholm som partnere, og gomore.dk blev relanceret på ny teknologi. I 2013 investerede bl.a. Jesper Buch i GoMore, og teamet gik fuld tid.

Vi holder til på:
Kompagnistræde 20C, 3. sal
1208 København K.
Danmark
CVR: 35865497

Customer Experience

Barbara Lewis Hepworth Barbara Lewis Hepworth Head of Customer Experience barbara@gomore.com
Caroline Boisen-Thøgersen Caroline Boisen-Thøgersen Customer Care Team Leader caroline@gomore.com
Andreas Bjørn Thomsen Andreas Bjørn Thomsen Customer Care support@gomore.dk
Josephine Ahlefeldt-Laurvig Josephine Ahlefeldt-Laurvig Customer Care support@gomore.dk
Magnus Dalsgaard Magnus Dalsgaard Customer Care support@gomore.dk
Malte Cats-Abildgaard Malte Cats-Abildgaard Customer Care support@gomore.dk
Frederik Kibsgaard Frederik Kibsgaard Customer Care support@gomore.dk
Jonas Nørgaard Jonas Nørgaard Customer Experience Team Leader norgaard@gomore.com
Frederik Hedelund Frederik Hedelund Customer Experience experience@gomore.dk
Ida Sandberg Ida Sandberg Customer Experience experience@gomore.dk
Julia Levy Julia Levy Customer Experience experience@gomore.dk
Sofie Skovsgaard Mogensen Sofie Skovsgaard Mogensen Customer Experience experience@gomore.dk
Viktor Restofte Viktor Restofte Customer Experience experience@gomore.dk
Mette Wind Meyhoff Mette Wind Meyhoff

Marketing

Mikkel Marius Winther Mikkel Marius Winther CMO mikkel@gomore.com
Anna Abramishvili Anna Abramishvili Online Marketing Manager anna@gomore.com
Per Lyhne Løkkegaard Per Lyhne Løkkegaard Digital Designer per@gomore.com
Rikke Melson Rikke Melson Marketing Manager rikke@gomore.com
Stina Amnebjerg Stina Amnebjerg Market Assistant SE stina@gomore.com

Produktudvikling

Frederik Nellemann Frederik Nellemann Chief Product Officer (CPO) frederik@gomore.com
Alexander Varney Alexander Varney Product Designer
Anna Karpiuk Anna Karpiuk Android Developer
Benjamin Ottensten Benjamin Ottensten Product Designer
Danni Stjernegård Danni Stjernegård iOS Developer
Helder Almeida Helder Almeida Product Designer
Jacob Tjørnholm Jacob Tjørnholm Rails/Clojure Developer jacob@gomore.com
Jorge Castillo Jorge Castillo Android Developer
Simon Carstensen Simon Carstensen Frontend Developer
Sylvain Fay-Châtelard Sylvain Fay-Châtelard iOS Developer
Thomas Kristensen Thomas Kristensen Rails/Clojure Developer

Administration

Matias Møl Dalsgaard Matias Møl Dalsgaard CEO / Co-Founder
Søren Riis Søren Riis Co-Founder
Ann Boström Ann Boström Market Manager SE
Åsmund Hogstad Åsmund Hogstad Market Manager NO aasmund@gomore.com
Klara Bergkvist Klara Bergkvist Growth & Customer Experience
Manager NO/SE
klara@gomore.com
Gunhild Zacher Tibu Gunhild Zacher Tibu Executive Assistant gunhild@gomore.com
Lukas Paulikas Lukas Paulikas Financial Controller
Maria Sølvtofte Maria Sølvtofte Office Assistant
Din browser er forældet

Opdatér din browser for at se websitet korrekt Opdatér min browser nu

×