Om GoMore

Vi hjælper danskerne med at arrangere sjov og miljøvenlig transport via samkørsel og privat biludlejning.

GoMore blev startet af Matias Møl Dalsgaard og Søren Riis i 2005 mens de studerede filosofi i Tyskland. Sitet blev hurtigt Danmarks førende portal for samkørsel, og eksisterede i en årrække som fritidsprojekt.

I 2011 indgik Lasse Gejl og Jacob Tjørnholm som partnere, og gomore.dk blev relanceret på ny teknologi. I 2013 investerede bl.a. Jesper Buch i GoMore, og teamet gik fuld tid.

Vi holder til på:
Kompagnistræde 20C, 3. sal
1208 København K.
Danmark
CVR: 35865497

Customer Experience

Josephine Josephine Ahlefeldt-Laurvig Customer Experience Manager josephine@gomore.com
Frederik Frederik Kibsgaard Customer Care Team Leader kibsgaard@gomore.com
Andreas Andreas Customer Care support@gomore.dk
Drude Drude Customer Care support@gomore.dk
Magnus Magnus Customer Care support@gomore.dk
Malte Malte Customer Care support@gomore.dk
Marcus Marcus Customer Care support@gomore.dk
Sofie Sofie Customer Care support@gomore.dk
Frederikke Frederikke Customer Care support@gomore.dk
Jonas Nørgaard Jonas Nørgaard Customer Experience Team Leader norgaard@gomore.com
Ida Ida Customer Experience experience@gomore.dk
Julia Julia Customer Experience experience@gomore.dk
Viktor Viktor Customer Experience experience@gomore.dk
Emma Emma Customer Experience experience@gomore.dk
Emma Kian Customer Experience Assistant experience@gomore.dk
Mette Mette

Marketing

Mikkel Marius Winther Mikkel Marius Winther CMO mikkel@gomore.com
Anna Abramishvili Anna Abramishvili Online Marketing Manager anna@gomore.com
Per Lyhne Løkkegaard Per Lyhne Løkkegaard Digital Designer per@gomore.com
Sonja Furu Sonja Furu PR & Communications sonja@gomore.com
Joachim Niclasen Joachim Niclasen Copywriter joachim@gomore.com

Produktudvikling

Frederik Nellemann Frederik Nellemann Chief Product Officer (CPO) frederik@gomore.com
Alexander Varney Alexander Varney Product Designer
Andrew Mcveigh Andrew Mcveigh Clojure Developer
Benjamin Ottensten Benjamin Ottensten Product Designer
Danni Stjernegård Danni Stjernegård iOS Developer
Helder Almeida Hélder Almeida Product Designer
Jacob Tjørnholm Jacob Tjørnholm Rails/Clojure Developer jacob@gomore.com
Jorge Castillo Jorge Castillo Android Developer
Juan Ramón González Juan Ramón González Android Developer
Rémi Gattaz Rémi Gattaz DevOps
Simon Carstensen Simon Carstensen Frontend Developer
Sylvain Fay-Châtelard Sylvain Fay-Châtelard iOS Developer
Thomas Kristensen Thomas Kristensen Rails/Clojure Developer
Michael Skiba Michael Skiba iOS Developer

Administration

Matias Møl Dalsgaard Matias Møl Dalsgaard CEO / Co-Founder
Søren Riis Søren Riis Co-Founder
Ann Boström Ann Boström Market Manager SE
Åsmund Hogstad Åsmund Hogstad Market Manager NO aasmund@gomore.com
Klara Bergkvist Klara Bergkvist Growth & Customer Experience
Manager NO/SE
klara@gomore.com
Gunhild Zacher Tibu Gunhild Zacher Tibu Executive Assistant
People & Culture Manager
gunhild@gomore.com
Lukas Paulikas Lukas Paulikas Financial Controller
Maria Sølvtofte Maria Sølvtofte Office Assistant
Johannes Bertoft Johannes Bertoft Market Assistant
Philip Smedegaard Philip Smedegaard Business Analyst
Din browser er forældet

Opdatér din browser for at se websitet korrekt Opdatér min browser nu

×