Om GoMore

Vi hjælper danskerne med at arrangere sjov og miljøvenlig transport via samkørsel og privat biludlejning.

GoMore blev startet af Matias Møl Dalsgaard og Søren Riis i 2005 mens de studerede filosofi i Tyskland. Sitet blev hurtigt Danmarks førende portal for samkørsel, og eksisterede i en årrække som fritidsprojekt.

I 2011 indgik Lasse Gejl og Jacob Tjørnholm som partnere, og gomore.dk blev relanceret på ny teknologi. I 2013 investerede bl.a. Jesper Buch i GoMore, og teamet gik fuld tid.

Vi holder til på:
Kompagnistræde 20C, 3. sal
1208 København K.
Danmark
CVR: 35865497

Customer Experience

Josephine Josephine Ahlefeldt-Laurvig Customer Experience Manager josephine@gomore.com
Frederik Frederik Kibsgaard Customer Care Team Leader kibsgaard@gomore.com
Andreas Andreas Customer Care support@gomore.dk
Drude Drude Customer Care support@gomore.dk
Magnus Magnus Customer Care support@gomore.dk
Malte Malte Customer Care support@gomore.dk
Marcus Marcus Customer Care support@gomore.dk
Sofie Sofie Customer Care support@gomore.dk
Frederikke Frederikke Customer Care support@gomore.dk
Jonas Jonas Nørgaard Customer Experience Team Leader norgaard@gomore.com
Ida Ida Customer Experience experience@gomore.dk
Julia Julia Customer Experience experience@gomore.dk
Viktor Viktor Customer Experience experience@gomore.dk
Emma Emma Customer Experience experience@gomore.dk
Kian Kian Customer Experience experience@gomore.dk
Mette Mette

Marketing

Mikkel Marius Mikkel Marius Winther CMO mikkel@gomore.com
Anna Anna Abramishvili Online Marketing Manager anna@gomore.com
Per Per Lyhne Løkkegaard Digital Designer per@gomore.com
Sonja Sonja Furu PR & Communications sonja@gomore.com
Joachim Joachim Niclasen Copywriter joachim@gomore.com

Produktudvikling

Frederik Frederik Nellemann Chief Product Officer (CPO) frederik@gomore.com
Alexander Alexander Varney Product Designer
Andrew Andrew Mcveigh Clojure Developer
Benjamin Benjamin Ottensten Product Designer
Danni Danni Stjernegård iOS Developer
Hélder Hélder Almeida Product Designer
Jacob Jacob Tjørnholm Rails/Clojure Developer jacob@gomore.com
Jorge Jorge Castillo Android Developer
Juan Juan Ramón González Android Developer
Rémi Rémi Gattaz DevOps
Simon Simon Carstensen Frontend Developer
Sylvain Sylvain Fay-Châtelard iOS Developer
Thomas Thomas Kristensen Rails/Clojure Developer
Michael Michael Skiba iOS Developer

Administration

Matias Matias Møl Dalsgaard CEO / Co-Founder
Søren Søren Riis Co-Founder
Ann Ann Boström Market Manager SE
Åsmund Åsmund Hogstad Market Manager NO aasmund@gomore.com
Klara Klara Bergkvist Growth & Customer Experience
Manager NO/SE
klara@gomore.com
Gunhild Gunhild Zacher Tibu Executive Assistant
People & Culture Manager
gunhild@gomore.com
Lukas Lukas Paulikas Financial Controller
Maria Maria Sølvtofte Office Assistant
Johannes Johannes Bertoft Market Assistant
Philip Philip Smedegaard Business Analyst
Din browser er forældet

Opdatér din browser for at se websitet korrekt Opdatér min browser nu

×